O vinařství

Společnost Vinařství WALDBERG hospodaří v pískovcovém sklepě, který byl v roce 1770 vybudován ve Chvalovicích opatem řádu premonstrátů jako součást Louckého kláštera ve Znojmě. Ve své době sloužil jako desátkový sklep a je nyní na seznamu kulturních památek. Svou délkou 250 metrů patří k největším na Znojemsku a vína zde mají optimální podmínky k nazrávání a vytváření typického odrůdového charakteru.
Vinařství WALDBERG tu ročně vyrobí okolo 150 tisíc lahví jakostních a přívlastkových vín a vín originální certifikace. Vinařství je pojmenováno podle viniční tratě Waldberg, která je jednou z nejkvalitnějších viničních tratí Znojemské vinařské podoblasti. V šetrném systému integrované produkce obhospodařuje firma celkem 100 ha vinic. Všechny viniční tratě se rozkládají jižně od Znojma v okolí vinařských obcí Vrbovec, Dyjákovičky a Chvalovice a kromě zmíněné polohy Waldberg k nim dále patří Šác, Dívčí hora, U sv. Urbana, U sklepů a Dolina. 
Základem produkce vín jsou odrůdy apelace VOC Znojmo (Ryzlink rýnský, Sauvignon a Veltlínské zelené), oblíbená vína jako Rulandské šedé, Rulandské bílé, Muškát moravský či Tramín červený, ale i méně časté odrůdy jako třeba Hibernal nebo Sylvánské zelené.

 

 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

» Momentálně nejsou žádné akce.